Jak jsem si zamiloval kartu Curve (aktualizováno)

Aktualizováno 29.1.2020.

Tahle karta mi fakt a zcela vážně změnila život. Nevím jestli jste o ní už někdy slyšeli, ale je prostě boží a nedám na ni dopustit. Jediné co chybí je podpora Apple Pay.

Curve je karta, pomocí které můžete platit všemi platebními kartami, které jste v peněžence původně měli (jen ne karty od Raiffeisenbank). Do aplikace si jednoduše přidáte karty které běžně nosíte a pouze přepínáte, kterou právě chcete použít – podporuje také karty Revolut a Twisto. A co navíc – od 28.1.2020 podporuje také Apple Pay!

Curve platební karta
Curve platební karta

Hlavní výhody, které já osobně využívám

  • Pokud se při volbě karty spletete, lze platbu převést na jinou kartu až 14 dní zpětně a až do hodnoty 1000 GBP. Stává se mi to více než často.
  • Kurz oproti kartám vydaných bankami je o mnoho lepší, můžete se přesvědčit v článku – https://www.mesec.cz/clanky/test-kurzu-platebnich-karet-vcetne-fintechu-curve-revolut-twisto/.
  • Skvělé je i pojištění. Pokud nastane s nějakou transakcí, kterou jste uskutečnili s Curve, problém, jednoduše nahlásíte co se stalo a za pár pracovních dní máte peníze zpátky. Osobně vyzkoušeno po neúspěšné koupi obleků na míru v Bangkoku.
  • Výběr z bankomatů je po celém světě do daného limitu ZDARMA (samozřejmě pokud není poplatek od banky která vlastní bankomat.
  • Účetní to nevadí – platby se normálně odepisují z účtu karty kterou zvolím, takže Curve kartou platím firemní i osobní výdaje.
  • Podpora Apple Pay – to znamená že můžete mít všechny karty přidány v aplikaci a platit hodinkami nebo telefonem kteroukoli z nich.
  • Funkce Go Back in Time – zaplatili jste jinou kartou než jste chtěli? Vůbec nevadí, do 14ti dní můžete přehodit na jakoukoli jinou kartu kterou v aplikaci máte.
  • Cashback v podobě 1% u vybraných obchodníků je fakt už jen třešnička na dortu.
  • Podpora je také skvělá, odpovídají mi vždy do jednoho pracovního dne.

Takže jedna jediná karta vám nahradí všechny vaše firemní i osobní karty které s sebou taháte a ještě v zahraničí ušetří peníze při platbě i při výběru z bankomatů.

Jestli chcete, objednejte si Curve přes https://curve.page.link/CQAS, dostanete 5 GBP na vyzkoušení a já je dostanu taky 🙂 Případně při objednávce použijte kód JJEDQ.

Procestoval jsem s ní Evropu i jichovýchodní Asii a naprosto bez problémů. Jednu náhradní kartu si ale vždy vezmu pokud letím někde daleko. Běžně ale v peněžence z platebních karet nosím jen Curve.

A ne, za tenhle článek mi nikdo nezaplatil, Curve karta je opravdu skvělá věc a navíc zadarmo 🙂

Napsat komentář