Program pro předsednictví v OFS Opava

S blížící se volbou předsedy a výkonného výboru OFS Opava bych vás chtěl seznámit s konkrétními body mého programu, které bych rád z pozice případného předsedy prosadil. Vše jsem se snažil shrnout pomocí 5 pilířů:

Děti

Návrat dětí k fotbalu

Těžká doba nejen pro fotbal, ale pro sport obecně. Pomocí spolupráce komise mládeže, trenérsko-metodické komise a GTM vymyslet způsob, jakým přivést děti zase k lásce k fotbalu. A to vše za pomocí technologií, které jsou jim nejblíže.

Trenéři

Podpora trenérů od těch nejnižších úrovní

Podpořit nadšence, kteří chtějí předávat své znalosti a zkušenosti. Pokud mají trenéři chuť se vzdělávat – umožnit jim a motivovat je k tomu, aby jejich snaha měla co nejlepší a nejkvalitnější dopad na vývoj hráčů. Pomocí komisí a GTM předávat kvalitní obsah, který mohou trenéři kdykoli použít pro svou vlastní potřebu a potřeby klubů.

Kluby

OFS Opava jako servisní organizace pro kluby

Vytvořit portál s dostupnými, úplnými a aktuálními informacemi, které mohou pomoci klubům s jejich aktivitami. 

Součástí portálu by měla být také zpětná vazba k činnostem OFS, možnost klubů vyjádřit se k aktuálním problémům či náměty pro aktivity OFS ať směrem ke klubům svazu nebo směrem k FAČR.

Řízení

Moderní a efektivní řízení OFS Opava

Využití moderních nástrojů pro komunikaci i řízení OFS Opava tak, aby byla OFS co nejvíce transparentní a efektivní. Možnosti on-line fór, diskuzí, sdílení kapacit (trenérů, sportovišť a dalšího).

Co nejvíce automatizovat opakující se činnosti, co nejvíce zjednodušit ty, které automatizovat nelze. OFS Opava by měla být efektivní a transparentní organizací.

Spolupráce

Zapojení osobností a společností do aktivit OFS Opava

Opava je skvělý a úspěšný okres. Mým snem je propojit osobnosti, podnikatele a lidi kolem fotbalu tak, aby toto propojení bylo pro všechny strany úspěšné a prospěšné. 

Takto vidím směřování OFS Opava já – Petr Hlaváček. V žádném případě se nesnažím pasovat do role spasitele nebo zachránce. Fotbal je něco, co mě formuje. Něco, co je součástí mého života. Rád bych své znalosti a dovednosti použil k tomu, abych z OFS Opava udělal příkladnou organizaci a napomohl tak k nápravě pošramocené pověsti fotbalu jako takového. Protože i když na systém nadáváme, je nutné si uvědomit, že my všichni, kteří fotbal děláme, jsme sami ten systém.

Pokud Vás zajímá můj tým, můžete si o něm něco málo přečíst na této stránce.

V případě, že máte k mému programu jakýkoli dotaz, neváhejte mě kontaktovat e-mailem nebo prostě zavolejte, rád si vyslechnu i jiné nápady a postoje.

5 komentářů u „Program pro předsednictví v OFS Opava“

  1. Ahoj Petře, držím Ti palce . Hlavně se mi líbí, že ve svých pilířích myslíš na děti , protože sport pro děti je důležitý ať je jakýkoliv. Hodně štěstí v kandidatuře přeje Jana Fuchsíková

  2. Petře, v prvé řadě držím pěsti. Je fajn, že mladí lidé jen neremcají, ale také se snaží něco dělat. Přeji mnoho štěstí a hlavně sil při přeměně tohoto starého zatuchlého a velice zkostnatělého systému, který potřebuje a také si zaslouží nápravu. Kvituji, že se zaměřujete na děti, trenéry, efektivní řízení, technologie a především spolupráci na všech úrovních. Nejvíce děti je „za normálních okolností“ ve školách a školkách. Třeba by bylo fajn se spojit i s nimi. (jak říkal již J.A.Komenský – škola hrou)

  3. Perfektní program, a to nejen pro fotbal, ale pro jakoukoliv zájmovou či oborovou organizaci. Držím palce, ať získáš možnost změnit věci k lepšímu a jít tak příkladem dalším lidem a organizacím.

Napsat komentář