Představení kandidátů do Výkonného výboru OFS Opava

K předsednictví, modernizaci a vedení OFS Opava je důležité sdílet tyto myšlenky a postoje také s Výkonným výborem. Naštěstí existují lidé, kteří jsou ochotni investovat svůj volný čas do aktivit spojených s vývojem fotbalového prostředí a jsem opravdu rád, že s těmito lidmi sdílím představy, jakým směrem by se OFS Opava mohlo vyvíjet.

V mém týmu je Tomáš Lavický a Pavel Lyko, kteří nejen že milují fotbal, ale mají vhled do moderních technologií a procesů. Svými znalostmi a zkušenostmi mohou pomoci zefektivnit a zjednodušit řízení OFS Opava. David Baier je člověk, který svou lásku k dětem a k fotbalu dokazuje každý den – ať už jako trenér mládežnického týmu SFC Opava, tak jako aktivní hráč.

Ing. Tomáš Lavický

Ing. Tomáš Lavický
  • 33 let, ženatý.
  • Vystudovaný ekonom, hned po studiu nastoupil do opavské IT společnosti, kde jako obchodní manažer pracuje dodnes.
  • Člen Výkonného výboru a ekonom SK Moravan Oldřišov.

Fotbal hrál v rodném Oldřišově pouze v žákovském a dorosteneckém věku, poté pochopil, že existují výrazně lepší hráči než je on. Od roku 2010 aktivně spolupracuje s mateřským klubem, od roku 2012 – dodnes je členem výkonného výboru a ekonomem. Několik let byl také vedoucím mužstva v Krajském přeboru a 1. A třídě. 

Díky dlouholeté orientaci a praxi v ekonomice klubů, dotacích, vyúčtováních a obecně administrativě sportu, která je rok od roku pro kluby časově náročnější, vidí reálný stav a zná věci, které by klubům mohly pomoci zjednodušit a zefektivnit jejich činnost, aby jim zbylo více času na samotnou sportovní stránku.  

„S Petrem Hlaváčkem se známe více než patnáct let a dobře rozumím jeho pohledu nejen na fotbal, ale i svět. A ve většině názorů se s ním naprosto ztotožňuji. Proto jsem se rozhodl mu pomoci s vizí, jak by se mohl dělat fotbal v okrese Opava. „

David Baier

David Baier OFS Opava
  • 38 let, ženatý, s manželkou Monikou v Kravařích společně vychovávají jednoročního syna Damiána.
  • OSVČ v oblasti strojírenství a marketingu.
  • Trenér mládeže SFC Opava.
  • Aktivní hráč FK Velké Hoštice.

Fotbalově vyučen v rodných Kravařích. V dospělém fotbale prošel postupně Hájem ve Slezsku, Slavii Opava, Štítinou a nyní stále aktivní v FK Velké Hoštice. V roce 2008 přijal novou výzvu ve fotbalovém světě a stal se fotbalovým trenérem mládeže v SFC Opava. Spolupráce funguje dodnes. V mužské kategorii si trénování vyzkoušel také ročním působením coby asistent trenéra v Dolním Benešově. Dva roky vedl B-tým mužů Tatranu Štítina. 

Celoživotní vášeň pro sport a zejména pro fotbal se pro něj stala nejen náhodným odreagováním či utopením volného času, ale postupem doby plnohodnotným zaměřením. Učit mladé kluky fotbalovým dovednostem, dovést je k cíli, naučit je správnému přístupu ke sportu a současně být také dobrým člověkem se smyslem pro spravedlnost – tohle je pohled trenéra a zároveň kamaráda pro fotbalovou mládež. 

„Díky nelhostejnosti k dlouhodobým praktikám v českém fotbale se rozhodl svou kandidaturou podpořit sdílený pohled na fotbal, tak jak by měl vypadat i v podpůrné činnosti, kandidáta na post předsedy OFS Petra Hlaváčka. Přinést by chtěl průhlednost všech aktivit, výrazně podporovat fotbalovou mládež v okrese a být přínosem pro fotbalové aktivity v našem okrese.“

Pavel Lyko

  • 40 let, ženatý.
  • Vedoucím servisní části IT oddělení Kofola ČeskoSlovensko.
  • Trenér mužů FK Komárov.

Ve sportu se pohybuje od mládí, působil především v tenisovém prostředí jako hráč a  následně také jako trenér. Je držitelem trenérské tenisové licence II. třídy.

S fotbalem začínal po ukončení tenisové kariéry v Oticích, přes několik dalších klubů se dostal v roce 2010 do Komárova, kde působil jako hráč, trenér žákovských mužstev a v současné době je trenérem mužstva mužů. Absolvoval trenérský kurz FAČR – licence C.

„Ke kandidatuře do VV OFS mě Petr Hlaváček vybídl proto, že sdílíme podobný, kritický pohled na současnou situaci v českém fotbalu na všech jeho úrovních. Chtěl by přispět k jeho ozdravení a modernizaci. Jsou mu blízké myšlenky a postoje, které se snaží do českého fotbalového prostředí prosadit nová iniciativa fevoluce.cz.“

2 komentáře u „Představení kandidátů do Výkonného výboru OFS Opava“

Napsat komentář